1 / 12

BRIDŽIKURSUS 5. TUND

BRIDŽIKURSUS 5. TUND. Teine pakkumisring. Punktiarvestus. Teine pakkumisring 1. SA AVASID, NING PARTNER TEGI MITTESUNDIVA PAKKUMISE: näit: 1  —2  ; 1  — 1NT; 2  — 2NT Kuna tead, et partneril on 8-11 P, siis on mõtet pakkumist jätkata ainult siis, kui Sul on avangu

betrys
Télécharger la présentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. BRIDŽIKURSUS 5. TUND Teine pakkumisring. Punktiarvestus

2. Teine pakkumisring 1 • SA AVASID, NING PARTNER TEGI MITTESUNDIVA PAKKUMISE: näit: 1—2; 1— 1NT; 2 — 2NT Kuna tead, et partneril on 8-11 P, siis on mõtet pakkumist jätkata ainult siis, kui Sul on avangu maksimum. Seega: • 12-14 P-ga tuleb passida • 15-16 P-ga võib edasi pakkuda

3. Teine pakkumisring 1 • Muidugi võib edasipakkumist õigustada ka jaotuslike väärtustega (6ne või pikem mast, 5-5 mastid jne.) • Edasipakkumiseks on 2 võimalust: 1. Panna kohe geim täis (nt. 1-2-4, 1 -1NT-3NT) 2. Teha GEIMIKUTSE (nt. 1-2-3, 1-1NT 2NT)

4. Teine pakkumisring 2 2. SA AVASID, NING PARTNER TEGI ÜHEKS RINGIKS SUNDIVA PAKKUMISE: (näit. 1 — 2, 1♦ — 1, 1♦ - 2♦) Kuna teise kõrguse vastused 1 kõrguse avangule (nt. 1 — 2, 1♦ - 2♦) lubavad vähemalt 12 P, on teil GEIM vägagi tõenäoline. Nüüd edasi....

5. Teine pakkumisring 2 • MAKSIMUMIGA — hüppate või pakute trumbitat (1 — 2 — 3 /max, 6ne /; 1 — 2 — 2NT /max, ühtlane/) • MIINIMUMIGA — toetate partneri masti ühe kõrguse võrra või kordate oma masti (1 — 2 —3 /3+, ei ole max/; 1 — 2— 2 /min. ei ole  toetust/) • Nüüd saab vastaja otsustada, kas pakkuda geim või mitte. Kuid vastaja uus mast on kindlasti geimisund (1—2—2—3♦; 1—2♦—3♦—3)

6. Teine pakkumisring 3 3. SA AVASID, NING PARTNER TEGI GEIMISUNNI: näit. 1♦ — 2, 1NT - 3, 1 — 1, 1 —3♦, 1—3 • Edasine pakkumine toimub põhimõtte kohaselt: miinimumiga pakute geimi täis niipea, kui teate, millist trumpi mängida (1♦ — 2 — 4; 1 — 3 — 3NT, 1 — 1 4)

7. Teine pakkumisring 3 • Maksimumiga teete pakkumise allpool geimi: ehk on võimalik mängida slämmi, nt. (1♦ — 2 — 3; 1 — 3 — 4, 1 — 1 — 2) KOKKUVÕTTEKS: selleks, et jõuda parimasse lepingusse, on vaja õppida oskuslikult lehte hindama — mehaanilisest pildipunktide lugemisest ei piisa. Samuti tuleb ära õppida, mis pakkumised sunnivad

8. Kaitsemäng: 11. REEGEL Kokkuleppel käia avakäiguks ülevalt neljas kaart on praktiline tulemus — nimelt võimaldab see välja arvutada kõrgete kaartide paiknemise. • Kasutades tehet 11 — käidud kaardi silmade arv, saate teada, mitu käidud kaardist kõrgemat kaarti on kolmel ülejäänud mängijal kokku.

9. 11. REEGEL Kuna kahe mängija (iseenda ja laua) kaarte näete, ei ole raske leida, mitu kõrget kaarti on väljamängijal. näit. E87 • KS93WO Ä1065 • 42 W käib välja 3. 11-3= 8. Lauas on 3 3st kõrgemat ja teil 4 3st kõrgemat kaarti. Järelikult on väljamängijal vaid üks 3st kõrgem kaart. Võite panna julgesti 10, sest kui väljamängijal on S, saab ta ühe tihi niikuinii

10. Punktiarvestus roberis (1.4) • GEIM = 100 arvestuspunkti • Mäng e. ROBER kestab 2 geimini • Kui paar on saanud ühe geimi, siis ta on TSOONIS • Mängu eesmärgiks on saada võimalikult ruttu 2 geimi täis, siit ka vajadus piisava jõu korral kohe geim pakkuda.

11. Lepingupunktid (joone alla) Tihide väärtused •  ja ♦ = 20 punkti per tihi (GEIM 5♦) • ja=30 punkti per tihi (GEIM 4) • NT=40p esimene ja 30p järgmised tihid (seetõttu 3NT on juba GEIM) NB! Lepingupunkte saab ainult pakutud tihide eest, seega pakutud 3NT=GEIM, aga 1NT 9 tihiga ei ole veel geim

12. Preemiapunktid (joone peale) • Ületihide eest iga tihi väärtuse põhjal • Vastase altvõtu eest tabeli alusel lk. 10 • Slämmipreemiad (õpime hiljem) • Honööripreemiad trumbipiltide eest ühes käes (vt. lk 11) Roberi lõpus lüüakse kõik punktid kokku. Kui geimid olid 2:0 – 700 preemiapunkti, 2:1 – 500, 1:0 – lõpetamata rober, 300 punkti