1 / 13

Ľadový hokej

Ľadový hokej. Ľadový hokej. kolektívna hra hrá sa na ľadovej ploche proti sebe hrajú 2 mužstvá snažia sa pomocou hokejky trafiť do brány súpera puk. Hráči :. brankár pravý obranca ľavý obranca pravý krídelník ľavý krídelník center. Hrací čas.

elie
Télécharger la présentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Ľadový hokej

2. Ľadový hokej • kolektívna hra • hrá sa na ľadovej ploche • proti sebe hrajú 2 mužstvá • snažia sa pomocou hokejky trafiť do brány súpera puk

3. Hráči: • brankár • pravý obranca • ľavý obranca • pravý krídelník • ľavý krídelník • center

4. Hrací čas • Čistý čas 60 minút (3 tretiny po 20 minút) • PREDLŽOVANIE: • 10 minút + samostatné nájazdy

5. Hracia plocha • dĺžka – 54 až 60 m • šírka – 26 až 30 m • Je ľadová a má obdĺžnikový tvar • Obsahuje: dve bránkové čiary,dve modré čiary a jednu stredovú červenú čiaru • Okolo hracej plochy je mantinel

6. Puk • Predmet, ktorý má tvar veľmi plochého valca • Je čiernej farby • MUSÍ MAŤ ROZMERY: • Priemer: 76,2 mm • Hrúbka: 25,4 mm • Hmotnosť: 156 - 170 gg

7. Rozhodcovia • 1 hlavný, 2 čiaroví • Dohliadajú na dodržiavanie pravidiel • Rozhodujú o prerušeniach hry a o trestoch pre hráčov

8. Výsledok stretnutia • Vyhráva družstvo, ktoré dá počas troch 20-minútových tretín viac gólov - ak je stav nerozhodný v play-off nasleduje predĺženie

9. Vznik hokeja • 3. marca 1875 sa v Montreale odohral prvý hokejový zápas • 1877 vznikol prvý hokejový klub • 1878 prvé hokejové pravidlá • 1885 sa odohral prvý zápas v Európe

10. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji • Súťaž organizovaná Medzinárodnou hokejovou federáciou • Zúčastňujú sa najlepšie mužstvá zo svetovej A kategórie