1 / 22

Kreeka-Rooma, naiste- ja vabamaadlus 7. s eptember 2013 Tallinn

Kreeka-Rooma, naiste- ja vabamaadlus 7. s eptember 2013 Tallinn. Kohtunike ja treenerite koolitus. Üldised reeglid. 1- Kohtumise kestus : Õpilastele ja kadettidele : Kaks perioodi 2 minut it . Vaheaeg 30 sekundit

lacy
Télécharger la présentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Kreeka-Rooma, naiste- ja vabamaadlus7. september 2013Tallinn Kohtunike ja treenerite koolitus

2. Üldised reeglid 1- Kohtumise kestus : • Õpilastele ja kadettidele : Kaks perioodi 2 minutit. Vaheaeg 30 sekundit • Juunioritele ja täiskasvanutele : Kaks perioodi 3 minutit. Vaheaeg 30 sekundit • Puuduvad lisaajad • Vaheajal võib juua • Märjad käterätid on keelatud

3. 2- Võidud • Seljatus • Vigastus, mitte ilmumine, loobumine,diskvalifitseerimine (kolmas hoiatus, ebasportlik käitumine, keelatud ohtlik tegevus) • Ülekaalukas punktivõit • Punktivõit (perioodide punktid liidetakse)

4. Võitja võrdsetel punktidel Kui kohtumine lõppeb võrdsete punktidega, siis võitja on võistleja, kellel on: 1- Suurem(-ad ) tehnilised punktid 2- Vähem hoiatusi 3- Viimane tehniline punkt(-id) Eriolukord: Kui kohtumine lõppeb 0 – 0 KR-R maadluses ; aktiivsem maadleja kohtumise lõpus kuulutatakse võitjaks.

5. Punktivõit punasele 3 3 3 5 3:00 122 3 12 12 3 3:00 3 8 6 3 1 15:23 RED

6. 3 3 3 12 5 3:00 113 122 Suurema tehnilise punktiga võitja punane 12 3 3:00 5 8 8 3 1 16:43 RED

7. 3 3 3 12 5 3:00 221 Võitja on punases trikoos maadleja. Suuremad tehnilised punktid 1211 12OO 3 3:00 5 8 8 3 1 16:43 RED

8. 3 3 3 12 5 3:00 113 Vaatamata hoiatusele on võitja punane. Suurem tehnilise punkt 122 111O 3 3:00 5 8 8 3 1 16:43 RED

9. 3 12 3 3 5 1112 3:00 1112 12O 3 5 COUTION 3:00 8 8 Punasel on hoiatus ja võrdsete punktide juures on võitja sinine. 1 3 BLUE 16:43

10. 3 3 Võrdsetel punktidel võitja sinine. Viimased tehnilised punktid 3 12 5 3:00 122 122 12 3 3:00 5 8 8 1 3 16:43 BLUE

11. Võidud- ülekaalukas punktivõit - 7 punktine edu7 point Dif. Tech.Sup..wmv -5 punktine heide ( ja jääb eduseisu) 32.wmv,77.wmv,73.wmv Näiteks: -punane juhib 6-2 ja sinine teeb 5 punkti heite, skoor 6 – 7 kohtumine lõppeb( kontrat ei loeta ), oodata ära võimalik seljatus - Punane juhib 6-0 ja sinine teeb 5 punkti heite, skoor 6 – 5 ja kohtumine jätkub( kontra loeb) -Punane juhib 6-1 ja sinine teeb 5 punkti heite, skoor 6 – 6 ja kohtumine jätkub( kontra loeb )

12. Võidud- ülekaalukas punktivõit • Kui võistleja teeb teise 3 punktise heite ( ja jääb eduseisu ) Näiteks: -punane juhib 5-3 ja sinine teeb teise 3 punkti heite, seis 5 – 6, ja kohtumine lõpeb( kontra loeb ) - Punane juhib 7-3 ja sinine teeb teise 3 punkti heite, seis 7 – 6, ja kohtumine jätkub( kontra loeb) 67.wmv -Punane juhib 6 - 3 ja sinine teeb teise 3 punkti heite, seis 6 – 6 ja kohtumine jätkub( kontra loeb)

13. 3-Tegevuste hindamine • Kui maadleja riskib ja jääb seetõttu parteris alla, siis kohtumine peatatakse ja maadlus jätkub püsti. risk.wmv, risk 1.wmv82.wmv no risk, 64.wmv, 85.wmv, 86.wmv, 89.wmv • Et saada parteris punkt(-id), peab rünnataval maadlejal olema kolm kontakti matiga(käed, põlved, pea) ja ründaval maadlejal kontroll vastase üle – 1-2 punkti 2 puan.wmv, 2 p0ints.wmv, Good Attacks.mpg, 80.wmv - Kui maadleja blokeerib püstiasendis vastase rünnaku ja viib ta seejärel paterisse ning saavutab kontrolli – 2 punkti

14. 3-Tegevuste hindamine • 1 Kui ründav maadleja lõpetab rünnaku, mis lõpeb parteris, kuid kontrolli vastase üle ei saavuta ja seejärel teine maadleja rünnates saavutab kontrolli, hinnatakse tegevust 1 punktigaPassing Behind in red +1 blue.mpg,5.wmv, 8.wmv, 9.wmv,18.wmv , 96.wmv,97.wmv • Näiteks: Sinine maadleja ründab vastast jalgadesse ja vastane blokib ta parteris, läheb selja taha ja saavutab kontrolli. Hinnatakse 1 punktiga Oluline on eristada, kas rünnak algas püsti või parteris • Vasturünnak parteris ja kontrolli saavutamine –1 punkt38.wmv, 85.wmv • Heide püstiasendist ilma ohtliku olukorrata ja parteris vastase üle kontrolli saavutamata – 1 punkt1 point.wmv, 78.wmv

15. 3-Tegevuste hindamine • Vastase maha tõmbamine ja selja taha minnes kontrolli saavutamine2 punkti3.wmv,12.wmv,16.wmv,69.wmv,98.wmv • Kui maadleja alustab rünnakut püstiasendis ja ilma peatuseta saavutab parteris vastase üle kontrolli2 punkti1.wmv,15.wmv,20.wmv,58.wmv • Kui ründav maadleja annab punkti(-d) ära ja saab uuesti parteris peale, saab ta selle eest 1 punkti43.wmv • Kui mõlemad maadlejad lähevad püstiasendist parterisse ja seejärel rünnates saavutab üks neist vastase üle kontrolli, hinnatakse tegevust1 punktiga92.wmv

16. 3-Tegevuste hindamine • Kui maadleja alustab rünnakut püstiasendis ja ilma rünnakut peatamata saavutab parteris kontrolli vastase üle, hinnatakse tegevust 2 punktiga45.wmv,52.wmv,63.wmv,72.wmv,81.wmv,10.wmv • Kui ründav maadleja peatab oma rünnaku parteris ja seejärel uuesti rünnates saavutab kontrolli vastase üle, hinnatakse tegevust 1 punktiga90.wmv,91.wmv • Kõik parterisse viimised, mis algavad püstiasendist ja lõppevadkaitsetsoonis hinnatakse 2 punktiga62.wmv,74.wmv

17. 4-Passiivsus vabamaadluses 1. korral : - Suuline märkus - Kohtumine peatatakse ja hoiatatakse: “ Attention “(üks kord kohtumise jooksul kummalegi maadlejale 2. korral : - Kohtumine peatatakse - Algab 30 sekundiline karistusperiood - Kui kumbki maadleja ei saa punkti – hoiatus + 1 punkt vastasele • Kui on punktid, maadlus jätkub. 50.wmv • Peale 2:30 või 5:30 karistusperioodi pole (karistused matilt ja võttest pagemise eest ja keelatud võtete eest toimivad)56.wmv

18. Passiivsus vabamaadluses • Kui seis on 0 – 0, siis 2:00 kohtunik peatab kohtumise ja kohtunikud hääletavad passiivsema maadleja, kellele algab 30 sekundiline karistusperiood. 2.wmv • Õpilastel ja kadettidel algab karistusperiood peale 1 minutilist maadlust seisul 0-0.

19. Passiivsus KR-R maadluses • 1. korral : - Kohtumine peatatakse ja tehakse märkus(üks kord kummalegi maadlejale kohtumise jooksul) • 2. korral: - Hoiatuspassiivsele maadlejale, - Aktiivne maadleja saab valida püst- või partermaadluse vahel (ristvöö või tavaline parter )

20. Passiivsus KR-R maadluses • 3.korral: - Hoiatuspassiivsele maadlejale ja 1 punktvastasele, - Aktiivne maadleja saab valida püsti- või partermaadluse) • 4.korral : - Hoiatuspassiivsele maadlejale ja 1 punktvastasele, - Kolmanda hoiatuse saanud maadleja kaotab kohtumise.

21. 5- Challenge • Treener peab viskama vaidlustuseks „svammi“ 5 sekundi jooksul peale tulemuse lisamist tabloole. • Võistleja peab olema nõus • Vaidlustada ei saa passiivsust. • Matikohtunik, küljekohtunik ja mati vanemkohtunik näitavad peale korduse vaatamist oma hinde tegevusele ning vajadusel sekkub kolmeliikmeline zürii.