1 / 20

"БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ"

"БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ". БАТЬКІВСЬКА ГОДИНА. Виконала: Хлипало Марія Іванівна, вихователь ДНЗ № 12 м. Умань. НАРОДНА МУДРІСТЬ. Побоювання - половина порятунку. З добрим дружи, а лихого бережи c ь. Бережися бід , поки їх немає. Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.

Télécharger la présentation

"БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ"

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. "БЕЗПЕЧНІ І НЕБЕЗПЕЧНІ СИТУАЦІЇ" БАТЬКІВСЬКА ГОДИНА Виконала: Хлипало Марія Іванівна, вихователь ДНЗ № 12 м. Умань

 2. НАРОДНА МУДРІСТЬ Побоювання - половина порятунку. . З добрим дружи, а лихого бережиcь . Бережисябід, покиїхнемає. Більше вір своїм очам, ніж чужим речам Обережність – матибезпеки. Здоров’я дитини-багатство родини

 3. Будинок Будинок побут побут вулиця вулиця дитсад дитсад дорога дорога транспорт транспорт природа природа БЕЗПЕЧНО НЕБЕЗПЕЧНО

 4. "Правила поведінки на зупинці маршрутного транспорту" Не прискорюйте кроки і не біжіть разом з дитиною на зупинку. Поясніть дитині, що це небезпечно, краще почекати наступний автобус. На зупинці маршрутного транспорту тримайте дитину міцно за руку. Бувають випадки коли дитина виривається і вибігає на проїжджу частину. Переходьте проїжджу частину тільки на пішохідних переходах. Коли поблизу нема пішохідного переходу, то дочекайтесь, коли транспорт від'їде подальше і переходьте дорогу в тому місці, де вона проглядається з обох боків. При виході із автобуса, таксі, тролейбуса виходьте першими, тому що дитина може впасти або вибігти на проїжджу частину.

 5. "Навчання дітей спостережливості на вулиці" Перебуваючи з дошкільником на вулиці, потрібно тримати його біля себе. Навчайте дитину спостережливості. Якщо біля під'їзду стоять транспортні засоби або ростуть дерева, кущі, зупиніться, навчіть дитину оглядатися по сторонам і визначати чи нема небезпеки. При рухові по тротуарові держіться подальше від проїжджої частини. Дорослий повинен знаходитися зі сторони проїжджої частини. Привчіть дитину, ідучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом автомобілів із арок дворів і поворотами транспорту на перехрестях При переході проїжджої частини зупиніться і подивіться по сторонам. Показуйте дитині наступні дії дії при огляді дороги: поворот голови наліво, направо, іще раз наліво. Дійшовши до розділової лінії, робіть разом з ним поворот голови направо. Коли нема руху транспорту, продовжуйте перехід не зупиняючись, а коли є – зупиніться на лінії і пропустіть транспорт, держачи дитину за руку.

 6. "Причини дитячого дорожньо-транспортного травматизму" До категорії підвищеного ризику належать діти від 5 до 9 років. Ці діти енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку. Багато чинників заважають дитині адекватно реагувати на небезпеку: Маленький зріст обмежує огляд, дитину важче помітити; Діти ще не вміють ефективно використовувати бічний зір; До 12 років дитина важко визначає, звідки лунає звук, і при сигналі машини може піти неправильно; Діти імпульсивні, украй непослідовні, їхня поведінка непередбачувана; До 7 років у дітей ще немає достатнього досвіду, щоб оцінити реальні розміри машин і відстань до них; дуже важко оцінити швидкість машини — навіть багато дорослих помиляються; Малюк до 7 років сприймає світ не так, як дорослий: наприклад, перехід «зебра» він може вважати цілком безпечним: головне для нього — переходити точно рисочками; Дитина впевнена, що якщо вона бачить машину, то й водій помітив її. .

 7. Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину; Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є; Перетинати дорогу тільки в зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом); Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин; Обходити припарковані машини; Якщо автобус або інший транспортний засіб закриває огляд, обійти його; Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю; Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом; Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі; Не бігти через дорогу Пограйте з дитиною в «дорожні знаки». Нехай вона знає, про що «говорять» дорожні знаки, розмітка, світлофор. Усе це допоможе їй краще розуміти зміст дій на дорогах, порядок і правила руху.

 8. “ВІДНЕСИ ПАКЕТ»Мета: закріплення навичок самостійного руху вулицею, навчання спостережливості, засвоєння правил дорожнього руху.Матеріал: конверт, аркуш паперу.Хід гриЯкщо дитина впевнено себе почуває на вулиці, ведучі розходяться в різні боки маршруту так, щоб можна було контролювати весь її шлях (до повороту — один ведучий, після повороту — інший). Дитині дається завдання: віднести конверт і розповісти, що цікавого й повчального вона помітила.Після того як дитина приносить пакет, «пишуть відповідь» і просять її повернутися назад. Ведучий іде за нею на певній відстані. Потім ведучі зустрічаються.Під час гри не можна ганити дитину й критикувати за помилки — треба лише коректно вказувати на них і не шкодувати похвал за кожну правильну дію. «ПОКАЖИ МЕНІ ДОРОГУ»Мета: навчання дитини самостійно ходити вулицею, перевірка засвоєння навичок безпечного руху Хід гриБатько пропонує дитині йти вперед коротким безпечним маршрутом завдовжки 20—ЗО м. Дорогою звертайте її увагу на особливості дороги й на те, як треба поводитися. Попросіть дитину закінчити за вас опис дороги — нехай вона сама розповість про особливості шляху.Якщо дитина освоїлася й легко йде попереду вас, добре описує дорогу, пограйте з нею в наступну гру.

 9. НЕЗНАЙОМЦІ Найчастіше діти проявляють безпечність, не закриваючи двері квартири, розраховуючи на швидке повернення, коли викидають сміття або дістають пошту з ящика. Добре, якщо завдання ваше чадо спочатку буде виконувати під вашим керівництвом. Дитина повинна засвоїти: при зустрічі в під'їзді з незнайомими людьми перебувати до них спиною не можна. При спробі нападу він повинен бути готовим оборонятися. Щоб привернути увагу, можна голосно закричати «Пожежа!». Якщо дорослий намагається затулити рота, кусати за руки, якщо близько особа - за ніс. Привчіть дитину не їздити в ліфті з незнайомцем. Нехай скаже, що живе на другому поверсі і дійде пішки по сходах. У вашої відсутності дитина повинна вміти спілкуватися по телефону. Ні в якому випадку він не повинен говорити, що перебуває вдома один. Не можна називати свою адресу, навіть якщо дуже просять. При спробі втягнути в непристойний розмову - кинути трубку. Про всі підозрілі дзвінки дитина повинна розповідати батькам .

 10. Як правило, дитина починає розбиратися в цифрах раніше, ніж в буквах. Тому в будинку на видному місці завжди має висіти список номерів телефонів, куди дитина може сам зателефонувати в разі загрози: пожежна охорона, міліція, швидка допомога. Номери ваших родичів і близьких друзів, номер вашого мобільного. Якщо дитина маленька, він напам'ять повинен знати, як його звуть, як звуть його батьків, свій повну домашню адресу.Якщо ви повертаєтеся додому ввечері, повідомте про це дитині.Вона повинна відкрити двері, тільки коли переконається, що це ви. Йдучи з дому, закрийте вікна, замкніть двері. У вечірній час опустіть штори. У вашої відсутності дитина повинна вміти спілкуватися по телефону. Ні в якому випадку вона не повинна говорити, що перебуває вдома одна. Не можна називати свою адресу, навіть якщо дуже просять. При спробі втягнути в непристойну розмову - кинути трубку. Про всі підозрілі дзвінки дитина повинна розповідати батькам. Ваша дитина повинна усвідомити, що розмовляти з незнайомими чи брати у них будь-які предмети не можна. Але в той же час малюк повинен визначати «корисних» йому «незнайомців»: міліціонерів, продавців, можливо, вчителів. Дитині потрібно звикнути до думки, що він не повинен залишатися один на один з незнайомцем в машині, в підвалі, на пустирі.

 11. Якщо ви не можете зустрічати і проводжати дитину до школи, тоді краще, щоб до школи вона ходила в компанії однокласників чи друзів. Якщо дитина йде в перший клас або переходить в нову школу, пройдіть кілька разів разом з нею маршрут, вибравши найбільш безпечну дорогу. Навчіть дитину не втручатися в бійки, кликати на допомогу старших. Прищепити дитині почуття відповідальності за свої особисті речі, особливо цінні - стільниковий телефон, дорогу куртку, прикраси. Їх ні в якому разі не можна залишати без нагляду навіть «на хвилинку». Це стосується не тільки перебування в школі. Безпечність за велосипед, поставлений на подвір'ї, може призвести до його втрати. Щоб убезпечити дитину від травм у дворі, пройдіть по його периметру, «обчисливши» потенційно небезпечні місця. Вирішіть самі, в яких місцях категорично заборонити перебування дитини, куди ходити тільки з друзями, де можна бувати тільки вдень.Привчіть дитину ставити вас до відома, куди він йде і як складеться його день. Які місця він збирається відвідати дитина, де планує затриматися.

 12. ПРАВИЛА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ В АВТОМОБІЛІ Вирушаючи з дитиною на автомобільну прогулянку, дуже важливо засвоїти певні правила. 1. Посадіть її в дитяче автомобільне крісло. Це крісло на 40 % знижує можливість отримання дитиною важких травм. Купуючи автомобільне дитяче сидіння, обов'язково дізнайтеся, як його 2. Завжди пристібайтеся ременями безпеки. Це правило необхідно виконувати автоматично як дорослим, так і дітям.3. Посадіть дитину на заднє сидіння праворуч: дитина може задихнутися, якщо подушки безпеки раптом спрацюють. Не залишайте дитину саму в машині — вона може перегрітися, злякатися й т. ін.4. Під час тривалої поїздки частіше зупиняйтеся. Дітям необхідно рухатися.5. Поїздку в автомобілі можна зробити цікавою й пізнавальною. Запропонуйте дитині описати в деталях усе, що вона бачить (кольори хмар, птахів на стовпах, дорожні знаки тощо). Вигадуйте історії про людей, що їдуть в інших машинах, або про пішоходів.Ми пропонуємо вам ігри, які дозволять зайняти дитину та спокійно доїхати до потрібного вам місця.

 13. «ПЕРША БУКВА»Мета:  розвага дитини, розвиток її мовлення, навчання елементів грамоти.Хід гриВедучий пропонує дитині вигадати слова, які починаються на ту саму букву, що і її ім'я. Якщо в дитини не виходить, підкажіть їй. Наприклад: якщо дитину звуть Павло, то можна запитати: «Як ти думаєш, що в кімнаті розташовано внизу? На ній стоїть ліжечко. Це — ... » (підлога) і т. ін.

 14. «ЩО МИ БАЧИМО В РЕКЛАМІ»Мета:  розвиток спостережливості, пам'яті, поповнення словникового запасу.Хід гриВедучий просить дитину розповісти, повз реклами яких продуктів проїжджає машина. Нехай дитина розповість про те, якими з рекламованих товарів користувалася на цьому тижні вона, а якими — уся родина. Необхідно звернути її увагу й на інші продукти, які вживають у їжу. Якщо дитина знає букви, то нехай відшукує їх на вивісках, у тексті реклами.

 15. «СКЛАДНІ СЛОВА»Мета:   розвиток мовлення, спостережливості, поповнення словникового запасу.Хід гриШляхом слідування машини ведучий знаходить складні слова (вертоліт, спортмайданчик тощо). Пояснює малюку, як із двох слів утворюється одне. Крім того, розповідає й про сталі словосполучення, коли два слова позначають один предмет. Наприклад, телефонна будка, міліцейський пост, швидка допомога, рекламна тумба. Дорослий пояснює, що для позначення цих понять необхідно саме одночасне вживання двох слів.Для маленьких дітей ведучий вимовляє слова за складами. При цьому робиться наголос на кожному складі. Дитина має повторювати за ведучим, а потім вони разом підраховують кількість складів.

 16. «БОЖЕВІЛЬНІ» КОЛЬОРИМета:  розвиток уяви, фантазії, образного мислення.Хід гриВедучий пропонує дитині подумки «розфарбувати» оточуючі предмети й будинки в найнезвичайніші кольори. Можна доповнювати. І, наприклад, колеса в машини червоні, а кабінафіолетова в цяточку й т. ін. «ПРИГАДАЙ ВИПАДОК»Мета:  розвиток мовлення, пам'яті, уваги.Хід гриВедучий пропонує пригадати яку-небудь нещодавню подію, у якій брали участь дорослий і дитина. По черзі ведучий і дитина розповідають, що вони бачили та що робили. Необхідно пригадати (по черзі) якнайбільше подробиць.

 17. САМ ВДОМА Навчіть дитину бути вдома! Усі ми знаємо, що дитину не можна залишати вдома без нагляду. Але нерідко бувають такі надзвичайні ситуації, коли дуже потрібно відлучитися й залишити дитину вдома. Звісно, дитина в будинку може накоїти безліч бід. Усе це може призвести до багатьох небезпек і для дитини, і для будинку, і для сусідів. Що ж робити, якщо уникнути такої ситуації неможливо? Запам'ятайте кілька простих правил, і тоді ви цілком можете залишити дитину саму вдома. УВАГА! Дитину можна залишити вдома, тільки якщо їй уже виповнилося 6 років! Психологи стверджують, що саме в цьому віці дитина цілком може розуміти, що вона робить. І всі заборони вона розуміє адекватно і правильно. Наприклад, дитина вже має знати, що не можна відчиняти двері незнайомим людям. У такому віці дитину можна навчити викликати пожежників, швидку або міліцію у відповідних ситуаціях.

 18. ПАМ'ЯТАЙТЕ! Привчати дитину до самостійності вдома потрібно поступово. Спочатку ви можете залишити її саму вдома на 10 хвилин, а потім поступово збільшувати цей час. Будьте готові до того, що дитина сильно переживатиме, плакатиме й навіть влаштовуватиме істерику. ОБОВ'ЯЗКОВО! Доручіть дитині відповідальне завдання Постарайтеся бути з дитиною м'якими, уважними і водночас наполегливими. Доручіть дитині відповідальне завдання: до вашого приходу додому треба нагодувати всіх ляльок і укласти спати. Або зробити з конструктора великий міст. Або намалювати щось бабусі на день народження.

 19. ЗАБОРОНЕНО! Кричати і сварити дитину Ні в якому разі не тисніть на дитину, не кричіть і не застосовуйте силу! Ви ризикуєте виростити зацьковану дитину, яка жахливо боятиметься залишатися сама вдома. Заплакана дитина, яка за вашої відсутності вдома ховається в темному кутку, одержує дуже серйозну психологічну травму. Її наслідки можуть проявлятися все життя. НАВЧІТЬ! Дитина повинна знати прості правила Не відчиняти незнайомцям, не чіпати сірників, не гратися на кухні, не залазити в холодильник, не брати телефонну трубку, не сидіти на підвіконні... Дитину в домі підстерігає безліч небезпек. З ними ви повинні познайомити дитину поступово. Граючись, розкажіть, як поводитися у надзвичайних ситуаціях. Де лежать йод і зеленка, як і коли ними користуватися. Що робити, якщо виникла пожежа або комусь стало погано. Привчайте дитину до самостійності і відповідальності. Ці якості стануть їй у нагоді в будь-якій ситуації! Відповісти А ви не боїтеся залишати дитину саму вдома?

 20. ЗАВЖДИ І КРУГОМ БУДЬ УВАЖНИМ, ОБЕРЕЖНИМ!

More Related