Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Природно-заповідний фонд Харківської області PowerPoint Presentation
Download Presentation
Природно-заповідний фонд Харківської області

Природно-заповідний фонд Харківської області

224 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Природно-заповідний фонд Харківської області

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Ша́рівка — селище міського типуБогодухівського району, Харківської області. У селищі є цукроварня, санаторій. Відоме найбільшим садово-парковим комплексом області, парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський». Природно-заповідний фонд Харківської області

  2. Заснована 1700 осавулом Охтирського полку М. О. Шарієм на р. Мерчик спочатку як хутір. У 1709 р. Шарію, згідно з його проханням, було дозволено поселити на хуторі переселенців з-за Дніпра у кількості 20-ти сімей.

  3. Садово-парковий комплекс був закладений у 1800 році. Змінювались його власники. Він перебудовувався. У 1900 році новий власник Леопольд Кеніґ перебудував палац (у ньому чудовий камін, дубова бібліотека, прекрасно влаштована головна зала). Кеніг привів до ладу й величезний парк: побудував терасу, зробив водоустрій. У цьому парку на спуску до одного з озер росте 600-річний дуб.

  4. Парк умовно поділяється на дві частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками

  5. Наталіївка • Ната́ліївський па́рк (па́рк-па́м'ятка садо́во-па́ркового мисте́цтва загальнодержа́вного зна́чення «Ната́ліївський») - палацово-парковий комплекс ХІХ століття, що знаходиться в селищі ВолодимирівкаКраснокутського районуХарківської області, у 18 км від залізничної станціїГути. Також відомий як заміська садиба "Наталіївка" (Наталівка).

  6. Парк розділений на дві частини – верхню і нижню. Верхня знаходиться на правому березі річкиМерчика і складається з дубового і соснового гаїв. Нижня розташована в гирлі річки. • Садиба заснована у 1884 році поміщиком і цукрозаводчикомПавлом Івановичем Харитоненком, та названий на честь його молодшої дочки Наталії, княжни Горчакової.

  7. Після Жовтневої революції націоналізований комплекс був перетворений у спеціалізований протитуберкульозний санаторій. • Палац і оточуючий ландшафт площею 50 га є цінною пам’яткою палацово–паркового мистецтва кінця XIX – початку XX ст. Парк налічує близько 100 видів та форм дерев і кущів.

  8. ПерлиноюНаталівки є церква в ім’я Всемилостивішого Спаса, що розташована поблизу композиційного центру парку, на стику вікової діброви, сосновогобору та каштановоїалеї, що тягнеться від парадної арки.

  9. Церква побудована за проектом того ж Олексія Вікторовича Щусєва. Храм був закладений у 1911 році, а в 1913 його вже завершили і освятили.