Download
marketing mix na przyk adzie restauracji kfc w centrum handlowym pogoria w d browie g rniczej n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
MARKETING MIX NA PRZYKŁADZIE RESTAURACJI KFC W CENTRUM HANDLOWYM „POGORIA” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ PowerPoint Presentation
Download Presentation
MARKETING MIX NA PRZYKŁADZIE RESTAURACJI KFC W CENTRUM HANDLOWYM „POGORIA” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

MARKETING MIX NA PRZYKŁADZIE RESTAURACJI KFC W CENTRUM HANDLOWYM „POGORIA” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

517 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

MARKETING MIX NA PRZYKŁADZIE RESTAURACJI KFC W CENTRUM HANDLOWYM „POGORIA” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. MARKETING MIX NA PRZYKŁADZIE RESTAURACJI KFC W CENTRUM HANDLOWYM „POGORIA” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ PRZYGOTOWALI:Alicja BargiełEwelina Kaleta Bartosz NowakJoachim GórnickiEdyta Susłowska

 2. KFC – Kentucky FriedChicken Jedna z największych sieci restauracji szybkiej obsługi serwujących dania fastfood, założona przez Harlanda Sandersa.

 3. KFC Na świecie sieć liczy około 15000 restauracji. Restauracje działają na zasadzie franczyzy, czyli sprzedaży usług restauracyjnych opierającej się na ścisłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi firmami. Istotą tego systemu jest prowadzenie działalności firmy zgodnie z daną koncepcją i w określony sposób, pod daną nazwą handlową i znakiem usługowym.

 4. KFC W Polsce znajduje się około 210 restauracji. My omówimy strategię marketingową firmy na przykładzie restauracji KFC znajdującej się w Centrum Handlowym „Pogoria" w naszym mieście.

 5. W skład marketingu-mix wchodzą: • Produkt • Cena • Pozycja (kanały dystrybucji) • Promocja MARKETING-MIXjest rozumiany jako „4P” określające strategiczną pozycję produktu na rynku.

 6. PRODUKT Specjalnością KFC jest smażony kurczak serwowany w różnorodnych formach. Unikalna receptura na kurczaka KFC stworzona została na bazie mieszanki 11 ziół i przypraw - panierka, którą obtaczane są wyselekcjonowane kawałki kurczaka. Stanowi ona tajemnice. Oryginalny przepis znajduje się w sejfie, w siedzibie głównej KFC w Louisville.

 7. PRODUKT W menu restauracji można znaleźć m.in: Kurczaki Kanapki Sałatki Desery Napoje

 8. CENA To ilość pieniędzy, które klient musi zapłacić gdy chce nabyć produkt. W szerszym znaczeniu cena to suma wszystkich korzyści, jaką otrzymuje konsument z nabycia produktu lub usługi.

 9. CENĘ PRODUKTÓW KFC KSZTAŁTUJE:

 10. CZYNNIK DEMOGRAFICZNY Wiek – głównie młode osoby Płeć – nie odgrywa roli Wielkość gospodarstwa domowego – oferta raczej skierowana jest do rodzin niż do pojedynczych klientów.

 11. CZYNNIK EKONOMICZNY Obecnie KFC koncentruje się na konsumencie z klasy średniej i niżej uposażonym.

 12. CZYNNIK LOKALIZACJI Klientem zazwyczaj jest osoba mieszkająca w mieście.

 13. CZYNNIK KONKURENCYJNOŚCI Jeśli firma konkurencyjna (np. McDonald ) wprowadziła podobny produkt na rynek, KFC automatycznie obniża cenę.

 14. CZYNNIK OSOBOWOŚCI KLIENTA Klient ceniący sobie smak i jakość.

 15. CENA Strategia cenowa firmy polega na tym, iż najpierw cena nowo oferowanego produktu jest stosunkowo wysoka, a następnie firma stopniowo obniża cenę, aby zachęcić klientów o niższym zasobie gotówki do konsumpcji w restauracjach KFC.

 16. KANAŁY DYSTRYBUCJI Cele jakie firma stara się osiągnąć na danym obszarze to m.in. dostępność produktów poprzez sieć restauracji w miastach, szybkość przygotowania posiłków, dostępność cenową dla różnych grup społecznych.

 17. KANAŁY DYSTRYBUCJI Kanały dystrybucji docierają do klienta z informacją o tym, że potrzebuje on właśnie tego produktu gdyż jest on ŚWIADOM TEGO CO JE.JEST KLIENTEM LUBIĄCYM NOWOŚCI – OCZEKUJĄCYM ZMIAN.

 18. PROMOCJA To metoda informowania i zapoznania potencjalnych klientów z działalnością firmy i oferowanymi przez nią produktami.FORMY PROMOCJI:- reklama- promocja sprzedażowa- public relations- sponsoring- rabaty, kupony, sprzedaż pakietów produktowych

 19. PROMOCJA W KFC promocja jest głównym narzędziem kształtowania pozycji marki w świadomości klientów.Logo z uśmiechniętym Colonelem ( założycielem KFC) jest znane, rozpoznawalne na świecie i kojarzone ze smażonym kurczakiem KFC.

 20. PROMOCJA Kampanie reklamowe mają na celu wciąż przypominać konsumentowi jak wspaniale czuł się ostatnio, gdy zajadał się daniem z kurczaka w KFC.Firma zamieszcza ogłoszenia w telewizji, internecie, na billboardach i ulotkach.Aktualnie korzysta z hasła reklamowego „so good”.

 21. PROMOCJE W DĄBROWSKIM KFC Stwórz swój „MixBox” AmKarta Bsmart

 22. BIBLIOGRAFIA KFC.PL CONSUMERPSYCHOLOGIST.COM SCRIBB.COM XTIMELINE.COM WIKIPEDIA.ORG TIPTOPTENS.COM LUBLINPLAZA.PL ANEVENINGMEALBLOGSPOT.COM HEJ.RZESZÓW.PL WROCLAW.DLASTUDENTA.PL HOTMONEY.PL WARSZAWA.GAZETA.PL JAGIELLONIA.PL TARGETMARKETING.PL INTERAKTYWNIE.COM PLATANCLUB.PLCH-POGORIA.PL