1 / 24

ІСТОРІЯ

ІСТОРІЯ. ОДНОГО. ЖИТТЯ. Добро творити на Землі Людині лиш дано. І навіть діточки малі Всі знають це давно. Краса і море доброти Оточує нас всіх. Подібним будь до сонця ти, Щоб зазвучав твій сміх. Щоб ти освітлював всім шлях, Як сонце з висоти. Хай сяє усмішка в очах.

sitara
Télécharger la présentation

ІСТОРІЯ

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. ІСТОРІЯ ОДНОГО ЖИТТЯ

 2. Добро творити на Землі Людині лиш дано. І навіть діточки малі Всі знають це давно. Краса і море доброти Оточує нас всіх. Подібним будь до сонця ти, Щоб зазвучав твій сміх. Щоб ти освітлював всім шлях, Як сонце з висоти. Хай сяє усмішка в очах. Будь завжди добрим ти.

 3. Василь Олександрович Сухомлинський (1918–1970)

 4. Великий педагог, мудрий учитель, чудова людина. В його палкому серці жила велика доброта і любов до всього світу. Він не лише навчав дітей, а й прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував у них доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.

 5. Мудрий учитель писав для дітей чудові твори: коротенькі повчальні і дуже змістовні. Його любов до дітей була такою великою, як сонце.

 6. Народився Василь Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім'ї. Тут пройшли його дитинство і юність. Як і всі селянські діти, він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку

 7. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського. В 17 років він став вчителем заочної школи. Закінчивши заочно Полтавський педагогічний інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфрієвській середній школі.

 8. В 1941 року добровольцем іде на фронт.В січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву.

 9. Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на батьківщину і став завідуючим РАЙНО.

 10. В 1948 році В. А. Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи

 11. В. А. Сухомлинський — автор 48 монографії і брошури, більше 600 статей, 1500 оповідань і казок. Твори В. Сухомлинського видані 59-а мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників.

 12. Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 32 мови світу і витримала 55 видань.

 13. Твори В. Сухомлинського видавались в таких країнах: Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Естонія, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Молдавія, Таджикистан, Татарстан, Узбекистан, Чувашія. А також: Англія, Болгарія, Іспанія, Китай, Монголія, Німеччина, Польща, Румунія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехословаччина, Югославія, Японія.

 14. За свою педагогічну працю • Сухомлинський був нагороджений: • - двома орденами Леніна; • - багатьма медалями Союзу РСР; • з 1958 року Сухомлинський — • член-кореспондент Академії Педагогічних Наук РРФСР, а з1968 р. СРСР; • - з 1958 р. Заслужений вчитель УРСР; • в 1968 році йому було присвоєно • звання Героя Соціалістичної праці.

 15. 2 вересня 1970 року – В. О. Сухомлинськийпомер.

 16. Ювілейна гривня(до 85-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)

 17. Перший пам'ятник В. О. Сухомлинському у Києві(Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В. О. Сухомлинського)(скульптор Денис Дідур)

 18. Миколаївський державний університетім. В.О. Сухомлинського

 19. Поштовий конверт (присвячений книжці В. О. Сухомлинського «Серце віддаю дітям»)

 20. Сувенірна медаль

 21. Бюст В. О. Сухомлинського ( Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського)

 22. Меморіальна дошка в Луганському національномууніверситеті ім. Тараса Шевченка

 23. Читальний зал Фонду В. О. Сухомлинського

 24. В. О. СУХОМЛИНСЬКОМУ …Поховали його. Поховали його. Похова… Ще й землі намели, мов прибили довічну печать. Скрушно горблять поставу тепер мовчазні дерева. Не мовчать дерева. Не мовчать. Безголосно кричать, Він упав горілиць, мов косою підрубаний злак. На губах схолоднілих запеклася осмута німа. Самотинна пора в Павлиші. Як же сталося так – Був такий чоловік, отакий чоловік! І нема?... В. О. Базилевський

More Related