Download
kartos n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Kartos PowerPoint Presentation

Kartos

184 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Kartos

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Kartos Kūdikių bumo karta – 1943-1960 m. (iki 1963 m.?)“aš to noriu”

 2. Kūdikių bumeriai (1) Aistra; žingeidumas; praturtėjimas(galimybėmis). Optimizmas. Nusiteikimas būti jauniems ir aktyviems. Laukia apdovanojimo už darbus (nebūtinai materialinio – labiau moralinio, pavyzdžiui, pagyrimo, padėkos), nes aukojasi savo darbui ir darbdaviams.

 3. Kūdikių bumeriai (2) Mokėjimas įveikti sunkumus ir kantriai siekti rezultato. Komandinė dvasia – svarbiausia. Linkę dirbti su kitais, kad galėtų ir atsakomybe dalintis su kitais. Jaučia kaltę net dėl to, dėl ko nėra kalti. Prisiima kaltę. Sprendimai pagrindžiami turima patirtimi – ieškoma logikos. Darboholikai – tikras lobis darbdaviui. Nemoka pasakyti „ne“. Bijo patirti nesėkmę – stresuoja, jei padaro klaidą.

 4. Kūdikių bumeriai (3) Suskilę į dvi dalis: • Tie, kurie yra visiškai nusivylę gyvenimu, nes taip ir nesugebėjo adaptuotis po didžiųjų ekonominių, psichologinių, politinių permainų; iki šiol nemato prošvaisčių. Jie kritikuoja, burba, yra nepatenkinti, nuskriausti. • Suradę savo vietą ir sugebėję puikiai prisitaikyti. Pakeitę profesiją ar susiradę kitas veiklos sferas.

 5. Kūdikių bumeriai (4) Ekonomistai šiuos žmones kartais vadina „sumuštinio“ karta. Jiems dar nesibaigė rūpesčiai dėl vaikų (būtinai turi juos materialiai aprūpinti), ypač dabar, kai jaunimas vis ilgiau pasilieka tėvų namuose, tačiau jau reikia rūpintis ir senstančiais tėvais. Nersis iš kailio, kad tik visiems būtų gerai.

 6. Kartos X karta – 1961-1981 m. “aš to nusipelnau”

 7. X karta (1) Savarankiškumas; veržlumas;prasminga karjera. Žinių ir kompetencijų siekimas. Nusiteikimas mokytis visą gyvenimą. Permainų ir iššūkių noras. Adaptyvumas. Laisvė rinktis ir noras turėti alternatyvą. Skepticizmas. Superindividualizmas ir nemeilė miniai. Neformalumas. Kūrybiškumas. Nestandartinis mąstymas.

 8. X karta (2) Pasitikėjimassavimi. Pragmatiškumas. Racionalumas. Labai vertina laiką, neskiria dėmesio nereikšmingiems dalykams (ir jei tie dalykai jiems nereikšmingi). Kosmopolitiški. Tėvynė ten, kur gyventi gera (ir materialine prasme). Perfekcionistai (amžina tobulumo siekiamybė). Visada teisūs, net jei ir daro klaidas.

 9. X karta (3) Noras smagiai gyventi. Svarbiausia – gyvenimo skonis, gebėjimas mėgautis ir džiaugtis kiekviena diena. Moka reikiamu momentu atsiriboti nuo visuomenės (filosofijoje tai kartais vadina eskapizmu).

 10. X karta (4) Plačiai naudojasi naujosiomis technologijomis, bet ne fanatiškai. Orientavimasis į konkretų, aiškų tikslą, o po to - į sėkmę, nes tokia buvo jų formavimosi aplinka. Bando ieškoti pirmiau prasmės, o po to – sėkmės.

 11. X karta (5) Jie siekia konkrečių svajonių, pavyzdžiui, nusipirkti ir pasistatyti namą, plėtoti savo konkretų verslą. Jie labai daug dirba ir nelabai moka ilsėtis. Dėl to atsiranda nuovargis, neretai – chroniškas. Lyginant su kitomis kartomis, susiduria su didžiausiais finansiniais iššūkiais. Daugelis jų turi būsto paskolas ir vaikų. Galvos skausmas – kaip reikės sumokėti už vaikų mokslą ir kaip sukaupti savo pensiją.

 12. X karta (6) Jiems apskritai rūpi įvairios teisės: moterų, skriaudžiamų žmonių, gyvūnų ir t.t. Jie įsilieja į visuomenės gyvenimą, kad ir į politinį, yra itin socialiai atsakingi. Tai – veiklus visuomenės branduolys.

 13. X karta (7) Be egzistencinių problemų šio amžiaus žmonėms būdingos santykių šeimoje, seksologinės, emocijų valdymo, atsipalaidavimo problemos. Būdingas ligos: padidėjęs kraujospūdis, dažni miokardo infarktai, kurie labiau būdingi vyrams, dislipidemijos (riebalų apykaitos sutrikimai), stuburo patologijos, skydliaukės ligos. Šios ligos susijusios su stresais, patirtais išgyvenimais, nereguliaria ir netinkama mityba.

 14. Kartos Y karta – 1981-2004 m. “aš to tikiuosi”

 15. Y (yup’iai) (1) “Nykščio karta”. Tūkstantmečio pabaigos karta. Eco boomeriai. Trumpųjų žinučių karta. Virtuliosios erdvės ir socialinių tinklų “gyventojai”. Virtualierdvė jiems sava – joje drąsiai bendrauja, o realybėje yra jautrūs užsidarę(kapišonuose).

 16. Y (yup’iai) (2) Sėdiinternete ir komentuojaanonimais tapę (taip išsikrauna, nes realybėje trūksta drąsospasakyti savonuomonę; bijo, kad kas nors pasišaipys). Socialiniai tinklai – asmeninio įvaizdžio ir komunikacijos instrumentas.

 17. Y (yup’iai) (2) Pirmiausia rūpi realios galimybės augti ir turtėti. Asmeniniai tikslai – pirmiausia. Asmeninė sėkmė – būtinybė. SvarbusĮVAIZDIS ir REPUTACIJA. Savo asmeninė ir tų, su kuriais dirba, ilsisi, bendrauja. Visą laiką pabrėžia savo išskirtinumą, kitoniškumą. Prekės ženklas – jų garbinimo objektas. Kūno grožio, sveikatos kultas. Siekimas pasitenkinimo bet kokia kaina.

 18. Y (yup’iai) (3) Maksimalizmas – noras turėti VISKĄ. Greitai, iš karto, ČIA ir DABAR. Y karta mano, kad pasaulis jiems yra kažką skolingas ir kad jis iškart, net neįdėjęs pastangų, turėtų viską gauti vien tik dėl to, kad yra protingas, jaunas, ambicingas ir energingas. Eina į vieną darbą, po to jį meta, nes galvoja, kad tas darbas prastas, vadovai neturi kompetencijų, atlyginimas – per mažas. Nori per mėnesį iš karto gauti po 3-5 tūkstančius litų.

 19. Y (yup’iai) (4) Persismelkę lyderystės ir sėkmės tematika. Visi jie nori būti sėkmingi ir visi siekia tapti lyderiais, pirmaujančiais. Jiems tai įdiegta per reklamą, amerikietišką visagalystės ideologiją (Aš GALIU). Didžiausia problema tokiems žmonėms – būti nevykėliais. Jie nenori bendrauti su tais, kuriems nesiseka. Bijo “užsikrėsti” nesėkmės “bacila”. Yra tam tikrų veiksmų ir aksesuarų, pagal kuriuos sprendžiama, kad esi nevykėlis.

 20. Y (yup’iai) (5) Visose reklamose jie raginami būti pirmi ir rinktis geriausius dalykus. Net jeigu jie to kartais negali sau leisti, vis tiek visais būdais bando būti dėmesio centre, siekia pripažinimo. Jiems svarbu būti matomiems (kad nufotografuotų ir įdėtų į žurnalą, paspaustų mygtuką „patinka“, kad tik atkreiptų į tave dėmesį ar laikytų sėkmingu).

 21. Y (yup’iai) (6) Stengiasi atkreipti į save kitų dėmesį ir dabar tai jau pasidarė galbūt net truputį hipertrofuota. Jie nori visais įmanomais būdais patekti į televiziją, radiją, socialinius tinklus. "Facebook'e" jie rašo apie kiekvieną savo judesį. Jie nori būti matomi ir tokiu būdu pasijusti sėkmingais, savotiškais lyderiais.

 22. Y (yup’iai) (7) Chroniškas atidėliojimas. Paskutinės minutės meistrai. Atidėliojama viskas: pasiruošimas egzaminams, sprendimų priėmimas, projektai, pranešimai, net pasimatymai. Darbų atidėliojimas ir sėdėjimas socialiniuose tinkluose, internete, bendravimas begaliniuose forumuose, laiko leidimas „čia ir dabar“, rūpinimasis tik „čia ir dabar“ svarbiais dalykais.

 23. Y (yup’iai) (8) Jie negali užbaigti pradėtų darbų ar išsėdėti prie ilgesnio negu du puslapiai teksto. Jie perskaito straipsnio pradžią, susidaro iš jos nuomonę apie visą tekstą, parašo (kartais absurdišką ir ne į temą) komentarą ir dažnai eina prie kito straipsnio. Jiems sunku susikoncentruoti, sukaupti dėmesįir išlaikyti jįilgesnį laiką, ypač, jei kažkas vyksta labai lėtai. Nes vienu metu ir muzikos klausosi, ir internete naršo, ir valgo, ir darbą daro...

 24. Y (yup’iai) (9) Neturi įgūdžių tvarkyti finansus. Mokykloje jų to nemokė, o tėvai leido su pinigais elgtis, kaip nori. Dauguma studentų negali bent apytiksliai pasakyti nei savo pajamų, nei išlaidų. Tėvai vis ilgiau išlaiko, remia studentus. Jaunuoliai net nežino, kiek pinigų gauna, nežino, ir kiek išleidžia. Dauguma mano, kad gauna daugiau pinigų nei iš tikrųjų, o išleidžia mažiau. Pailgėjo laikas, kurį jaunuoliai gyvena su tėvais. 97 proc. studentų už studijas sumoka tėvai, tik 3 proc. studentų ima paskolas.

 25. Y (yup’iai) (10) Y karta turi didžiulį pasirinkimą, kur pinigus išleisti. Jie gali pigiai keliauti, pirkti madingus daiktus. Anksčiau jaunimui nebuvo tiek daug pagundų ir galimybių leisti pinigus. Dabar visko tiek daug, kad jauni žmonės skuba gyventi šia diena, todėl labai retai išsikelia ilgalaikius finansinius tikslus taupyti ateičiai ar panašiai.

 26. Y (yup’iai) (11) Įpranta ir nori gautigreitų rezultatų, apdovanojimų ir greitą grįžtamąjį ryšį.

 27. Kartų teorija (1) Tylioji karta –MES. Kūdikių bumo karta – AŠ ir TU. X karta – TIK AŠ. Y karta – ĮVAIZDIS.

 28. Kartų teorija (2) Kartoms DARBAS – tai: Laimėtojams: duonos užsidirbimas ir išlikimo būdas. Tyliajaikartai: gyvenimo prasmė ir aukojimosi kitiems būdas. Kūdikių bumeriams: gyvenimo prasmė ir savirealizacija. X kartai: asmeninio pragyvenimo šaltinis ir praturtėjimo galimybė. Valdžios turėjimo galimybė. Y kartai:gyvenimo būdo dalis, svajoniųrealizavimo galimybė.

 29. Kartų teorija (3) Kartos DIRBA: Laimėtojai: pagal reglamentą ir pasiaukojančiai. Tyliojikarta: dirbo pagal reglametą ir tiek, kiek reikia. Kūdikių bumo karta: nuo 8 iki 17 val ir ilgiau, jei reikia ... X karta: nuo 8 iki 17 val. ir ilgiau, jei už tai moka. Lankstus grafikas. Y karta: kiek nori, su kuo nori ir kada nori. Gali dirbti viršvalandžius, jei darbas “veža” (jei verta daryti – išmoksi kažko nauja, jei čia pat pripažins, jei kils karjeros laiptais, jei gaus bonusų, jei nori išsilaikyti ilgiau geroje organizacijoje....).

 30. Kartų teorija (4) Kartos DIRBA: Tyliojikarta: pagal instrukcijas (vykdomojo lygio pareigos) Kūdikių bumo karta: pagal instrukcijas, bet pasiūlant (siūlantieji siekia tapti vadovais). X karta: pagalreiklavimus, bet kūrybiškaiir strategi6kai mąstydami (kuriantieji ir stategiškai mąstantieji siekia tapti aukštesnės grandies vadovais – vadybininkų era). Y karta: geriau būtų be rėmų ir be instrukcijų; paklūsta tomsinstrukcijoms, kurios priimtinos jiems.

 31. Kartų teorija (5) Kartos apie PINIGUS: Tylioji karta: sutaupo ir tada perka; perka retai ir tik ilgaamžius daiktus. Kūdikių bumo: uždirba, taupo ir perka. X karta: perka dabar, o mokės vėliau. Y karta: sukaupia, kad išleistų. “Gyvenimas šia diena”.

 32. Kartų teorija (6) Kartos apie POILSĮ: Tylioji karta aukoja poilsį ir dirba. Kūdikių bumo karta nori pailsėti, bet nelabai moka. Ilsisi pigiau. X kartaivertina poilsį ir moka jį sau suorganizuoti. Keliauja. Nori egzotikos. Y kartai svarbu apkeliauti pasaulį su mažom išlaidom.

 33. Kartų teorija (7) Kartos apie LOJALUMĄ: Tylioji karta – lojali darbdaviui. Kūdikių bumo karta –lojali, kol netenka kantrybės. X karta – lojali profesijai. Y karta – lojali savo karjeros galimybėms ir sau.

 34. Kartų teorija (8) Kartos apie požiūrį Į DARBO VIETĄ Tylioji karta – dirbo vienoje vietoje iki... Kūdikių bumo karta –jaučia prieraišumą vienai darbo vietai, sunkiai ją pakeičia, nes mano, kad tik čia ir tik tai gali dirbti. Reikia saugumo garantijos. X karta – periodiškai keičia darbo vietą (kas 5-7 metus). Y karta – siekia išbandyti kuo daugiau galimybių.