Download
nowo ytne zimowe igrzyska olimpijskie n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie PowerPoint Presentation
Download Presentation
Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie

Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie

1148 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Nowożytne zimowe igrzyska olimpijskie Prezentacje wykonała: Paulina Teper, Wiola Opiekun ,Justyna Grzesiak, Weronika Szura, Jan Krok

  2. Poszczególne kolory symbolizują kontynenty: niebieski – Europę, czarny – Afrykę, czerwony – Amerykę, żółty – Azję zielony – Australię Zimowe Igrzyska Olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.

  3. Znicz olimpijski – znicz, który jest zapalany w dzień rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Ostatni ze sztafety biegnącej z ogniem olimpijskim zapala ogień przyniesiony z Olimpii. Znicz jest zapalony aż do końca igrzysk olimpijskich.

  4. Dyscypliny zimowe Biathlon,Bobsleje,Łyżwiarstwo figurowe,Łyżwiarstwo, Narciarstwo alpejskie,Narciarstwo klasyczne,Skoki narciarskie,Saneczkarstwo,Short track,Skeleton,Snowboard ,

  5. Legendakolor zielony - państwa, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się tylko raz,kolor niebieski - państwa, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się 2 lub więcej razy,punkt czarny - miasta, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się tylko raz,punkt pomarańczowy - miasta, w których zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się 2 razy.

  6. Korzystaliśmy ze stron „Google”, „Wikipedia”, „Pkol ”

  7. Dziękujemy za obejrzenie prezentacji.