Download
ment ln anorexie a bulimie n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Mentální anorexie a bulimie. PowerPoint Presentation
Download Presentation
Mentální anorexie a bulimie.

Mentální anorexie a bulimie.

1444 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Mentální anorexie a bulimie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Mentální anorexie a bulimie.

  2. Mentální anorexie. • - je porucha, u které jde o přemáhání pocitu hladu. Většina lidí v naší společnosti věří, že čím budou štíhlejší, tím budou lepší, ale mnohé studie však ukazují, že ve skutečnosti je lépe mít trochu nadváhu než vážit něco pod příslušnou ideální tělesnou hmotnost. Toto je svým způsobem logickým vyústěním přehnaného významu, který je v naší společnosti připisován štíhlé postavě žen. Většina žen a dívek si dělá starosti o svou tělesnou hmotnost. Navíc také většina dívek nemá reálnou představu o svém těle a myslí si, že jejich tělo je silnější, než skutečně je.

  3. Přechod mezi bulimií a anorexií. • Některé anorektičky – asi 40 % - mají období, kdy nedokáží dodržovat svou přísnou dietu a začnou se přejídat – to znamená, že konzumují ve velmi krátké době ohromné množství jídla. Je to proto, že neustále myslí na jídlo, a to i v období, kdy drží dietu. Po přejedení se někdy snaží přinutit ke zvracení, aby se tak zbavily snědeného jídla, protože se obávají, že po něm ztloustnou. Někdy užívají velké dávky projímadel, aby se pročistily. Jiné se vrátí k vražednému schématu diet a cvičení a snaží se zoufale napravit své „špatné“ chování, totiž to, že jedly. Je to schéma připomínající bulimii, ale rozdíl je v tom, že anorektičky si udržují abnormálně nízkou hmotnost, zatímco tělesná hmotnost bulimiček je obvykle v mezích normy.

  4. Mentální bulimie. • Je porucha, u které vznikají záchvaty přejídání. V záchvatu dokáže zkonzumovat neuvěřitelné množství jídla, kterého se vzápětí snaží zbavit zvracením či pomocí projímadel. Někdy, aby si byli jisti, že se opravdu všeho zbavili, pijí během zvracení vodu či jiné tekutiny, čímž tělo zatěžují a ničí ještě více. Bulimičky bývají úspěšné v práci nebo ve studiu. V jejich chování ani zevnějšku nemusí být patrné vůbec nic. Nemocný člověk se za sebe stydí, pociťuje k sobě odpor a nenávist. Často dříve bulimičky trpěly anorexií. Bulimičky mívají normální tělesnou hmotnost. Mnoho lidí si neuvědomuje, že přejídaní a následné pročišťování je až smrtelně nebezpečné. Během záchvatu jsou konzumována hlavně vysoce kalorická nebo sladká jídla.

  5. obrázky