Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
ŠKOLA: Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace PowerPoint Presentation
Download Presentation
ŠKOLA: Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace

ŠKOLA: Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace

98 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

ŠKOLA: Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. ŠKOLA: Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU: Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT AUTOR: Mgr. Ilona Bůtová TEMATICKÁ OBLAST: Německá gramatika NÁZEV DUMu: Kleidung 1_Farben POŘADOVÉ ČÍSLO DUMu: 14 KÓD DUMu: IB_NJ_14 DATUM TVORBY: 31.8.2012 ANOTACE (ROČNÍK): Prezentace inovativní zábavnou formou hádanky a s použitím veselých kreseb motivuje k popisu oblečení pomocí přívlastků, event. přídavného jména v postavení přísudku, a to na úrovni A2/B1 SERR. Může se také stát inspirací k domácímu úkolu. Hádanka je založena na kombinační metodě. Celé cvičení je zarámované do konkrétní situace s cílem motivovat a dát jednotlivým částem kontext. Na tento materiál, soustředící se na názvy barev, navazují dva DUMy, které zpracovávají další části oblečení a další názvy jejich vlastností. METODICKÝ POKYN: Prezentace sama navede na pracovní postup popisu od prvotního jednoduchého seznámení s názvy oblečení přes neskloňované adj. v přísudku po skloňovaný tvar adj. v přívlastku. Poté následuje hádanka a její řešení. Tento úkol lze rozšířit a ztížit o vzory na oblečení jako puntík, kostka, pruhy a květy. Podklady si mohou žáci vyrobit sami jako domácí úkol.

  2. Hallo, ich bin Sebastian. Ich gehe zum Karneval. Mein Kostüm hat 4 Varianten. 3 folgen, die 4. ist zu raten.

  3. ZuerstdieKleiderstücke:

  4. Sein Hut ist gelb. Er hat einen gelben Hut (an). Sein T-Shirt ist rot. Er hat ein rotes T-Shirt (an). Seine Hose ist blau. Er hat eine blaue Hose (an). Seine Schuhe sind grün. Er hat grüne Schuhe (an).

  5. Sein Hut ist rot. Er hat ... Sein T-Shirt ist grün. Er hat ... Seine Hose ist gelb. Er hat .... Seine Schuhe sind blau. Er hat ...

  6. Sein Hut ist ... Sein T-Shirt ist ... Seine Hose ist ... Seine Schuhe sind ...

  7. Bitte aufschreiben! ?

  8. Zur Kontrolle: Sein Hut ist blau. Er hat einen blauen Hut (an). Sein T-Shirt ist gelb. Er hat ein gelbes T-Shirt (an). Seine Hose ist grün. Er hat eine grüne Hose (an). Seine Schuhe sind rot. Er hat rote Schuhe (an).

  9. ? Ja, hier sind alle Kombinationen. Schön bunt, oder? Tschüss!