Download
arvutite riistvara ajalugu n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Arvutite riistvara Ajalugu PowerPoint Presentation
Download Presentation
Arvutite riistvara Ajalugu

Arvutite riistvara Ajalugu

603 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Arvutite riistvara Ajalugu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Arvutite riistvaraAjalugu Marko Kaju

 2. Ajalugu • Arvutuslaud – peetakse arvutite esmaseks eellaseks, umbes 2500 aastat e.m.a

 3. Mehaanilised arvutid Järgmine tähtis leiutis arvutites toimus aastal 1642 ja selleks oli BlaisePascali leiutatud liitmismasin

 4. Mehaanilised arvutid Esimese “tõelise” arvutusmasina leiutas Charles Babbage(1799-1871) 1833. aastal. Kahjuks valmis seda ei ehitatud aga selle olid tänapäevasele arvutile sarnased tunnused: sisestamine, protsessor, salvestus, väljastus.

 5. Elektroonilised arvutid J.PresperEckert ja William Mauchley leiutasid ENIAC-i (ElecronicNumericalIntegrator & Calculator). See oli 30 * 50 jala suuruse ruumi suurune ja kaalus 30 t. Arvutil oli 18000 vaakum elektronlampi mida kasutati arvutuste teostamiseks kiirusel 5000 tehet sekundis.

 6. Elektroonilised arvutid Aastal 1947 leiutasid Belli laboratooriumid transistori. Selle leiutise avastamine oli alguseks teise generatsiooni arvutitele. Kasutades transistoreid elektronlampide asemel aitas tootjatel toota palju töökindlamaid ja odavamaid arvuteid.

 7. Elektroonilised arvutid Teadlased leidsid tee kuidas vähendada transistoride suurusi nii et neid saaks mahutada sadu ühte väiksesse silikoonkiipi. See võimaldas ka arvutitootjatel toota väiksemaid arvuteid. kasutades seda uut tehnoloogiat produtseeris DigitalEquipment Inc. miniarvuti, mida nad müüsid aastal 1964 15000 USD tükk.

 8. Elektroonilised arvutid Aastal 1971 valmistas Intel esimese mikroprotsessori, nimega Intel4004. Intel4004'l oli 2300 transistorit, mis katsid 12 mm2 pinna. Selle mikroprotsessori transistorid olid võimelised sooritama kõiki arvuti protsessori ülesandeid.

 9. Elektroonilised arvutid Edasi on toimunud tormiline areng. Iseloomustamaks arengut võime tuua ühe seaduse. Aastal 1965 tegi mees nimega Gordon Moore oma kuulsa ennustuse, milles ta kuulutas, et mikroprotsessorites olevate transistorite arv kahekordistub iga 24 kuu tagant. Tänapäeval „Moore seadus“ enam paika ei pea.

 10. Tulevik-Kvanttehnoloogia • Ideed on olemas, kuid puudub tehnoloogia nende valmistamiseks.

 11. Kirjandus http://www.arvutiweb.ee http://www.wikipedia.org