1 / 86

Ülkemizde Yaşanan Son Gelişmeler İle İlgili Küçük Bir Test

Ülkemizde Yaşanan Son Gelişmeler İle İlgili Küçük Bir Test. Terör faaliyetleri ile ilgili gündemdeki gelişmeler. Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda bir bekçi şehit oldu. Yapılan operasyon sonucunda terörist ölü ele geçirildi. .

corbin
Télécharger la présentation

Ülkemizde Yaşanan Son Gelişmeler İle İlgili Küçük Bir Test

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. Ülkemizde Yaşanan Son Gelişmeler İle İlgili Küçük Bir Test

 2. Terör faaliyetleri ile ilgili gündemdeki gelişmeler

 3. Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda bir bekçi şehit oldu. Yapılan operasyon sonucunda terörist ölü ele geçirildi.

 4. Sonra Diyarbakır Belediye Başkanı birilerini ziyaret etti. Peki kimi ? a. Şehit bekçinin ailesini. b. Teröristin ailesini.

 5. b. Teröristin ailesini.

 6. Bu ziyaretten sonra Diyarbakır Belediye Başkanı’nın üzüntüsünü paylaşmak için, dert ortağı olarak kim ziyaret etti ? a. Cami imamı. b. Teröristin ailesi. c. ABD Adana 2 nci Konsolosu Alicia Allison (ne alakası var canım?) ç. Berlusconi. d. Arsenal Tekn.Dir. Arsen Vengel

 7. c. ABD Adana 2. Konsolosu Alicia Allison.

 8. Diyarbakır Belediye Başkanı’nın başka ne tür amme hizmetleri oldu ? a. Ölen teröristin anısına sebil yaptırdı. b. Camide hatim indirtti. c. Öldürülen teröristin Adana’daki mübarek (!) naaşını aldırtmak için“Belediye”nin ambulansını gönderdi.ç. Türkiye eğitim vakfı’na bağışta bulundu.

 9. c. Öldürülen teröristin Adana’daki mübarek (!) naaşını aldırtmak için “belediye”nin ambulansını gönderdi.

 10. Yabancılara Toprak Satışı

 11. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “14 Temmuz 2004 tarihli Yabancı Gerçek Kişilerin Türkiye Geneli İstatistik Raporu”na göre, Türkiye’de gayrimenkula yatırım yapan yabancı sayısı açıklanmıştır.

 12. Bu rapora göre Türkiye’de kaç yabancı gayrimenkula yatırım yapmıştır? a. 78 b. 260 c. 44.740 ç. 05 d. Bunlardan daha fazla e. Yabancıların Türkiye’de ne işi var ? f. Ben bilmem, bana sormayın. g. Beni karıştırmayın, şahit yazarlar.

 13. c. 44.740

 14. Yabancı DOSTLARIMIZA (!) satılan vatan toprağının toplamı kaç metrekaredir? a. 250 metrekare b. 44.740 metrekare c. 2.734.083.920 metrekare ç. 3.650 metrekare d. Bizim ev kadar. e. Ne bileyim, satarken bana sormadılar. f. Muhtarın tarlası kadar.

 15. c. 2.734.083.920 metrekare (Yüzölçümümüz: 780.000 kilometrekare)

 16. Vatan topraklarından satın alan ülkelerden birisi aşağıdakilerden hangisidir ? a. Guatemala b. Dominik Cumhuriyeti, (Dominik nire ?) c. Kuzey Kore ç. El Salvador d. Bahreyn e. Venezüella f. Filipinler g. Sırbistan-Karadağ ğ. Hepsi

 17. ğ. Hepsi

 18. Peki… Vatan toprağı bugüne kadar toplam kaç ülkeye satılmıştır? a. 17 b. 11 c. 9 ç. 68 d. İki elin parmaklarının sayısını geçmez. e. Fark etmez, gelen para önemli, kaç paraya satmışlar aaaabi?

 19. ç. 68

 20. Peki… 81 ilin kaçında vatan toprağı satılmıştır ? a. 10 b. 30 c. 40 ç. 63 d. 70 e. Yok artık daha neler… Bir elin parmaklarının sayısını geçmez bence.

 21. d. 70

 22. Aşağıdaki hangi ülke vatandaşları ülkemizden en fazla toprak almıştır? a. Stratejik Müttefikimiz ve kankamız ABD b. Gurbetçilerin İkinci Vatanı Almanya c. Apo’yu saklayan İtalya ç. Ermeni tasarısını kabul eden Fransa d. Dost ve kardeş ülke Yunanistan e. Can dostumuz İngiltere

 23. d. Dost ve kardeş ülke Yunanistan

 24. Peki… Gayrimenkulu olan 68 ülke vatandaşının yüzde kaçını Yunanlı kardeşlerimiz oluşturuyor ? a. % 5 b. % 10 c. % 33 ç. Bilmem ki, borsaya bakmak lazım. d. Hesap makinesi olan var mı ?

 25. c. % 33

 26. En fazla toprak alan ülkelerin sıralaması nedir ?

 27. a. Yunanistan b. Almanya c. Suriye ç. İngiltere d. Avusturya e. Hollanda f. Fransa g. Belçika ğ. İtalya

 28. Peki… Yunanlı kardeşlerimiz en fazla hangi şehrin neresinden vatan toprağı satın alıyor ? a. TUNCELİ, Çemizkezek b. ŞIRNAK, Cizre c. URFA, Siverek ç. İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi d. Bizim evin oralardan almasınlar da… e. Ben görmedim, bunlar bir kısım medyanın uydurması.

 29. ç. İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi

 30. Peki… Yunanlı kardeşlerimiz neden en fazla İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi’nden alıyor ? a. Yeşillik olsun diye. b. Pazar ayinlerine gidişleri kolay olsun diye. c. Oranın papazı daha iyi ayin yapıyormuş. ç. İstanbul deniz kenarı diye. d. Bizi çok sevdikleri için. e. Fenerin maçlarına gitmek için. f. Vatikan devleti gibi bir devlet kurmak için. g. Hadi canım ordan, ne alakası var ? Oha filan oldum yaaaaniii…

 31. Arif Olan Anlar Kafanızı çalıştırın

 32. Peki… Metrekare cinsinden en fazla vatan toprağı nerede satılmıştır ? a. Tokat. b. Yozgat. c. Karaman. ç. GAP bölgesinde Kilis, Mardin, Hatay. d. Antalya e. Kemer f. Alanya g. Marmaris h. Edirne

 33. ç. GAP bölgesinde Kilis, Mardin, Hatay.

 34. Peki… GAP bölgesindeki Kilis, Mardin ve Hatay’da toprakları en fazla kim almış olabilir ? a. Seferoğulları (Yeşil vadi için) b. Tellioğulları (Yeşil vadi için) c. Yahu geç bunları, Tosun Paşa Yeşil Vadiyi kimseye yedirmez. ç. Bizim mahalle muhtarı. d. Suriye ve Lübnan. e. Mozambik. f. Patagonya. g. Benim uykum var, yeter artık gidelim.

 35. d. Suriye ve Lübnan.

 36. Peki… satılan vatan topraklarının en büyük özelliği ne ? a. İşe yakın b. Okula yakın c. Sınır boyları, su kaynakları, verimli tarım arazileri. ç. Doğal gaz var, hem de jakuzili. d. Kat kaloriferli. e. Muhit çok iyi f. Anlamadım, soruyu tekrar eder misiniz ?

 37. c. Sınır boyları, su kaynakları, verimli tarım arazileri.

 38. Peki… yabancı dostlarımız neden vatan toprağımızı satın alıyorlar ? a. Türk Kızları güzel diye b. Türkiye’yi çok sevdikleri için. c. Helga ve Nataşalar Türk erkeklerinin gücünü bildikleri için. ç. Ülkemizin stratejik noktalarını kontrol altına almak, ulusal egemenliğimizi ipotek altına almak. d. Tarla domatesi yemek için. e. O gelenler yabancı sermaye, yabancı sermaye girişi faydalıdır, bence alsınlar, faydalı bir eser.

 39. ç. Ülkemizin stratejik noktalarını kontrol altına almak, ulusal egemenliğimizi ipotek altına almak.

 40. 07 Eylül 2004 tarihli gazetelerdeki haberlere göre: Şanlıurfa’ya içinde havra olan bir park yapılması için kaynağı belirsiz 20 milyon dolar verildi. Hükûmet bu para ile peygamberler şehri Urfa’nın merkezine bir kilise ve bir havra konduracak.

 41. 07 Eylül 2004 tarihli gazetelerdeki haberlere göre: Merkez Bankası’nın verilerine göre son 1,5 yıl içerisinde, hükûmetin yabancıların mülk edinmesini kolaylaştırdığı Temmuz 2003 tarihinden itibaren yabancılar 1,9 milyar dolarlık toprak almış durumda.

 42. Tapu Kadastro Müdürü Zeki Adalı “Bunda endişe edecek bir şey yok” diyor. Ancak 22 milyon km.karelik Osmanlı da bu şekilde ufak ufak parçalanmaya başlamıştı.

 43. Düşünen beyinlere soru: Yabancıların Türkiye’de toprak satın alması niye kolaylaştırıldı ? Bunun Türklükle, İslâmla ne alakası var ? Türkiye bundan ne kazanacak ? AB üyeliği için ise, bu AB aynı şartı yeni üye yaptığı bazı ülkeler için niçin öne sürmedi?

 44. Mustafa ÇINKI adlı yazarın RANT LORDLARI adlı kitabında Türkiye’nin yabancı şirketlere tam 100.000 km.karelik bir alanda maden arama ruhsatı verdiği yazıyor. Bu Türk halkının kendi vatanının yedide birine yabancıların izni olmadan giremeyeceği anlamına gelir. Osmanlı Devletini de “TARİHİ ESER ARAMAK İÇİN RUHSAT ALAN” ama asıl niyetleri petrol bulmak olan yabancılar parçalamadı mı ?

 45. Hatay Üzerinde Oynanan Oyunlar

 46. Hatay üzerinde oynanan oyunlar Hatay ili Atatürk ölümünden bir yıl sonra 1939’da halkoylaması ile anavatana katıldı.

 47. Hatay üzerinde oynanan oyunlar Araştırmacı-yazar Hulki Cevizoğlu’na göre Türkiye-Fransa arasında imzalanan Hatay anlaşmasının gizli bir maddesi var. Bu maddeyi bilen var mı?

 48. Hatay üzerinde oynanan oyunlar Anlaşma imzalandıktan 100 yıl sonra Hatay’da bir halkoylaması daha yapılacaktır. Yani 35 yıl sonra 2039’da.

 49. Hatay üzerinde oynanan oyunlar Sonuç: Bu hızla giderse Hatay’da nüfus dengesi Türk nüfus aleyhine bozulabilir ve Hatay Suriye’ye geçebilir.

 50. Hatay üzerinde oynanan oyunlar Geçsin n’olur ki?

More Related