Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Chenonceau PowerPoint Presentation

Chenonceau

212 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Chenonceau

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Chenonceau Francie

 2. Chenonceau Zámek Chenonceau –skvost francouzské renesance, je známý pro nádhernou polohu na řeceCher.Zámek z šestnáctého století, zasazený jako drahokam do šperku v údolí řeky Loiry je místem plným šarmu. Jeho silueta se odráží ve vodách půvabné řeky Cher, nádherné jsou jeho parky a zahrady azachovalá příroda v okolí.

 3. Trocha historie .... Chenonceauje nazývaný Zámek šesti žen. V roce 1547 se 48 letá Diane de Poitiers stala milenkou Jindřicha II( tomu bylo v té době 28 let). Kdyžbyl prohlášen dědicem Františka I., jmenoval Jindřich Dianu vévodkyní z Valentinois a věnoval jí zámek Chenonceau. Madame de Poitiers se tak stala nejvlivnější ženou v království. Měla však velkou soupeřku - královnu Kateřinu de Medici. Po tragické nehodě,kdy byl král Jindřich II. zabit při rytířském turnaji jí královna Kateřina odebrala Chenonceau pro svého syna, Jindřicha III. Zámek vlastnily : Catherine Briconnet / 1513 – 1547 / Diana de Poitiers / 1547 – 1559 / Kateřina Medicejská / 1559 – 1589 / Luisa Lotrinská / 1589 – 1601 / Claude Dupin / 1783 – 1864 / Marquerite Pelouze / 1864 – 1914 /

 4. Cesta Marquerite

 5. Zahrady Chenonceau má dvě: zahradu Diane de Poitiers a Kateřiny Medicejské Obě dvě, se nacházejí podél Tour de Marques.Květinová výzdoba zahrad se obnovuje každé jaro a léto, vyžaduje to zasazení 130.000 rostlin.

 6. Labyrint

 7. Zahrada

 8. Interiéry Chenonceau je známý nejen svou architekturou a historií, ale i bohatstvím sbírek, renesančním nábytkem, gobelíny a početnými obrazy světových mistrů.

 9. Galerie Kateřiny Medicejské

 10. Ložnice Kateřiny Medicejské

 11. Ložnice Diany de Poitiers

 12. Ložnice Luisy Lotrinské

 13. Portrét Ludvíka XIV.

 14. Portrét Diany de Poitiers

 15. Erb Františka I. - mlok

 16. Portrét Kateřiny Medicejské

 17. Kuchyně • Zde jsou původní kamna na dřevěné uhlí • a dřevo, speciální krb na úpravu ptáků. • Kuchyňské potřeby jsou všechny • z mědi, stoly a židle ve venkovském • rustikálním stylu

 18. Muzeum voskových figur Velmi zajímavé muzeum s výjevy z doby, kdy Kateřina Medicejská žila na zámku. Postavy a kostýmy jsou dobře provedené, jsou zde skupiny vyjadřující tanec, modlitbu, a dokonce i lovec s úlovkem.

 19. Květinová výzdoba Každý pokoj v zámku zdobí květinová kompozice, kterou připravuje květinářský tým, obnova se provádí dvakrát týdně. Květiny se pěstují ve vyhrazené části zahrady o rozloze 10.000 m 2, je to starý sad, který je obklopený popínavými růžemi. Tato zahrada produkuje širokou škálu květin, lupiny, pivoňky, jiřiny, lilie a další, které zdobí interiéry v průběhu různých ročních období.

 20. Květinová výzdoba o Vánocích

 21. Capella del Castillo Zámecká kaple