Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Chenonceau PowerPoint Presentation

Chenonceau

167 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Chenonceau

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Chenonceau Francie

 2. Chenonceaux Hrad Chenonceau, mistrovské dílo francouzské renesance , je známý pro nádhernou polohu na řece Cher. Tento nádherný hrad z šestnáctého století je šperkem údolí Loiry, místem plným šarmu, jeho silueta se odráží ve vodách řeky, nádherné jsou jeho a zachovalá příroda v okolí.

 3. Trocha historie .... Chenonceau, hrad známý jako "Castillo de las Mujeres" (hrad žen), jak svou stavbou, tak historií byl vždy svázán s francouzskými dámami. V roce 1547 Diane de Poitiers, které v té době bylo 48 let, se stala milenkou Jindřicha II( tomu bylo 28 roků). Ten se tak v této roli stal dědicem Františka I., Jindřich ji jmenoval vévodkyní z Valentinois a věnoval jí hrad Chen onceau. Diana se tak stala nejvlivnější ženou v království a měla velkou soupeřku - královnu, Kateřinu de Medici. Po tragické nehodě,kdy byl král Jindřich II. zabit při rytířském turnaji ji královna Kateřina odebrala Chenonceau pro svého třetího syna, Jindřicha III.“

 4. La Tour des Marques

 5. Zahrady Chenonceau má dvě hlavní zahrady: zahradu Diane de Poitiers a Kateřiny Medicejské. Zahrady, se nachází na obou stranách Tour des Marques, květinová výzdobu zahrad se obnovuje každé jaro a léto, to vyžaduje zasazení 130.000 rostlin.

 6. Labyrint

 7. Zahrada

 8. Interiéry Chenonceau je známý nejen svou architekturou a historií, ale bohatstvím sbírek: renesančním nábytkem, gobelíny významnou sbírkou z šestnáctého a sedmnáctého století a početnými obrazy světových mistrů malby .

 9. Galerie Kateřiny Medicejské

 10. Ložnice Kateřiny Medicejské

 11. Ložnice Diany de Poitiers

 12. Ložnice Louisy de Lorraine Vaudémont

 13. Portrét Ludvíka XIV.

 14. Portrét Diany de Poitiers

 15. Emblém Františka I. - mlok

 16. Portrét Kateřiny Medicejské

 17. Kuchyně • Zde jsou původní : kamna na dřevěné uhlí • a dřevo, speciální krb na úpravu ptáků. • Kuchyňské potřeby jsou všechny z • mědi, stoly a židle ve venkovském stylu. • rustica.