Download
szko a z klas 2 0 iii edycja rok szkolny 2012 2013 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013 PowerPoint Presentation
Download Presentation
Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013

Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013

150 Vues Download Presentation
Télécharger la présentation

Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Szkoła z klasą 2.0III edycjarok szkolny 2012/2013

  2. Program „Szkoła z klasą 2.0” jest częścią akcji „Szkołą z klasą” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wydawcę „Gazety Wyborczej” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.Akcję wspomaga Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.

  3. Jak w uczeniu się oraz nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)? „Szkoła z klasą 2.0” pomaga odpowiedzieć na to pytanie uczniom i nauczycielom.

  4. „Współpraca 2.0” Hasło tegorocznej edycji Szkoła z klasą 2.0.

  5. Główne zagadnienie programu: • wspólnie zastanowić się i wymyślić, jak komputery, Internet, komórki (niezastąpione w komunikacji i zabawie) mogą: • pomóc w sensownej edukacji, • pobudzić stawianie pytań i hipotez, • wspierać krytyczną analizę źródeł, rozumienie i objaśnianie świata.

  6. Czy wiesz/chcesz się dowiedzieć… • Jak uczyć i uczyć się z TIK? • Jak samodzielnie i krytycznie czerpać informacje z Internetu? • Jak nie kraść i nie dać się okraść? • Jak komunikować się w sieci? • Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole? • Jak być bezpiecznym w sieci? • Jak nauczyć dorosłych korzystania z nowych mediów?

  7. Kodeks 2.0 czyli zasady korzystania z nowych technologii w naszej szkole (komputery, telefony komórkowe, sieć, prawa autorskie, wyszukiwanie, bezpieczeństwo w sieci itp.).

  8. Kodeks 2.0 wypracowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Gimnazjum nr 3 w zeszłym roku szkolnym 2011/2012

  9. KODEKS 2.0 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 81. Kiedy przy odrabianiu zadań domowych korzystasz z Internetu, zawsze podawaj źródło swojej wiedzy, czyli adres strony internetowej.2. Wykorzystuj wiadomości z wiarygodnych stron internetowych.3. Drogą e-mailową kontaktuj się z nauczycielami w ustalonych godzinach i pamiętaj o zachowaniu zasad redagowania listów.4. Nie podawaj w Internecie danych osobowych. Nie umawiaj się na spotkania z osobami poznanymi w sieci. 5. Dziel się swoją wiedzą na temat komputerów i Internetu z młodszymi uczniami i dorosłymi.KODEKS 2.0 GIMNAZJUM NR 31. Każdy użytkownik ma prawo pisać komentarze, pod warunkiem, że nie będą zawierać treści pornograficznych, rasistowskich, obraźliwych, przekleństw lub gróźb.2. Przy odrabianiu zadań domowych korzystaj z wiarygodnych i rzetelnych stron internetowych, nie naruszając praw autorskich.3. Jeśli chodzi o komunikację z nauczycielami, np. e-mailową, powinniśmy kontaktować się w ustalonych godzinach i wyłącznie w sprawach ważnych.4. Bez potrzeby nie podawać swoich danych, a w razie konieczności należy je odpowiednio zabezpieczyć.5. Nie należy bezwzględnie ufać wszystkim w sieci. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie! 6. Korzystając z komputerów publicznych pamiętaj, aby wylogować się i usuwać historię przeglądania przed wyłączeniem komputera.7. Ucząc osoby starsze obsługi komputera i poruszania się po Internecie ostrzegaj przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

  10. Co musimy zrobić, by wszyscy uczniowie znali Kodeks 2.0 i przestrzegali wypracowanych zasad w obecnym roku szkolnym 2012/2013?